Rántott csirkecomb 🍗
Már többször említettem a bundázott húsok iránti rajongásom 🥰.
A rántott csirkecomb ellenben nem tartozik a kedvenceim közé, viszont a párom nagyon szereti 🥰, mert gyerekként sokszor készített neki a Nagymamája 🥰.
Nagyon sokáig nem sikerült jól elkészítenem, mert vagy a bundája égett meg, vagy a hús maradt nyers..
Sok-sok próbálkozás után megtaláltam a megfelelő hőfokot és sütési időt, és így már tökéletesen sikerül minden alkalommal a csirkecomb 🥰. Én mindig zsírban sütöm, de olajban is készíthetitek.
Ha nálatok is gondot okoz, hogy jól sikerüljön ez a finom étel, próbáljátok ki a recept szerint, és biztosan nem fogtok csalódni 🥰.
Hozzávalók:
- 500 g csirkecomb (lehet felső is, alsó is vagy vegyesen is)
- só
- bors
- zsír vagy olaj
- liszt
- tojás
- zsemlemorzsa
◾️A húsokat megmossuk, megtisztítjuk és a csont mellett picit bevágjuk (én a bőrével együtt bundázom és sütöm, de le is vehetitek róla).
◾️Sózzuk, borsozzuk és a szokásos módon bepanírozzuk.
◾️Forró, bő zsírban vagy olajban sütjük.
▪️És itt jön a tökéletes rántott csirkecomb titka:
- alacsony hőfokon (én a 9 fokozatos főzőlap, 4-es fokozatán sütöm)
- lefedve (kb. fél időben vegyétek le a fedőt róla és fordítsátok meg a húsokat)
- 35-40! percet sütjük!
🍚Köret: Burgonyapürével, párolt rizzsel, rizi-bizivel tálaljuk.



Megjegyzések
Megjegyzés küldése